Vedle mě je místo!

26. října 2011 v 20:04 | jeinnny |  Trash

O víkendu jsem se neučila do školy. Zase. Měla bych se sebou začít něco dělat.

Ani vidina toho, že se vlastně můžu učit jen do fyziky, protože máme od středy prázniny, mě k tomu nepokopala. Aspoň ale v nedělu večer jsem zašla za dědou, aby mi pomohl nasadit film do foťáku. Všechno mi vysvětlil, jen si nejsem jistá, jestli tomu dobře všemu chápu. V pondělí jsme ho chtěla vyzkoušet, aby nebylo příznivý počasí. Bohužel. Buhudík jsme nepsali plánovanou písemku z fyziky. Moc bych si průměr 4.5 nezlepšila. Díky dlouhatánské řadě na oběd, jsem si aspoň skočila do knihovny pro povinnou četbu. Potkala jsem se tam s Májou, která si byla jako já pro Vest Pocket Revue, ale bohužel tam nebylo. (Druhej den mi Kami oznámila, že ji má doma.) Když jsme jela domů autobusem, potkala jsem za zastávce bratránka. Na to, že od letoška chodí na stejnou školu jako já, se potkáváme minimálně. Oba jsme se tomu dost smáli. Jako by nám naschvál udělali rozvrh, aby jsem se vůbec neviděli. A taky na večení kino. Konečně se znovu promítal Banksy! Málem jsme ale do kina nešly, protože tam byla nová paní pokladní, která nevěděla, že se i na art kino může chodit se student passem. Ale všechno dobře dopadlo a my s Mou jsme se mohly kochat 87 minut street artem. Tento film vřele doporučuju! Jakmile jsem přijela domů, už jsem se těšila na úterý.
Nebylo to ani tak kvůli tomu, že končíme po třetí hodině a začnou nám prázdniny, ale hlavně, že zajdu na biřmování Marušce a Domčovi. A taky že půjdem se Stojaníkem večer do fotoklubu. Po tom, co jsme si poslechli pohádku o Marii Terezii, jsme se rozprchli na prázdniny. Na biřmování jsem šla s Verčou, která mi donesla Krysaře. Měla jsem opravdu velkej problém ho narvat do fotobrašny. Biřmování měli děcka nádherný. Nejvíc mě rozesmálo, že dali otci Pavlovi jako dárek a poděkování živou ovečku. Když jsme na konci byly s Verčou pogratulovat, docela mě mrzelo, že tam s náma byla už jen Evča. Mohlo dojít víc lidí ze třídy. Po společené fotce jsem se musela s Májou domluvit, kdy kde a jak se sejdem, jelikož mi měla poskytnout azil a každá obědvala někde jinde a ešče k tomu Mája neměla u sebe mobil. Nakonec jsem v klidu poobědvala s Verčou v jídelně a o půl druhé už na mě Mája čekala před školou, takže všechno dopadlo dobře. U Maruš na privátě jsme strávily tři hodiny kecáním, až nám vystydl čaj a už jsme ani nestihly zajít do Charley-ho. Taky jsem si vyfotila první fotku na film - Mája s pokojem. Dost by mě zajímalo, co z toho vyleze. Když se přiblížila půl pátá, bylo na čase vypadnout směr Sklep. Po cestě si ještě Mája koupila večeři. Když jsme došly ke Stojaníkovi, přivátala nás jeho už slepá fenka Adélka. Pustil nám fotky, které fotila jseho dcera v Praze na jedné přehlídce účesů. Byly úplně skvělé. Během toho dozazily prvně Barča a potom i Mou s Pepi. A to už jsme mohli vyrazit směr fotoklub. Na programu bylo promítání dvou fotomap. (Až tepvve na místě jsem zjistila co to vlastně je zač. Vzájemné hodnocení fotek fotoklubů mě opravdu nenapadlo...) S hodnocením jsem vůbec nesouhlasila. Ze známek 1-10 byly nejčastěji používány 2-4. Jen asi dva soubory dostaly 6 a 7. Nejvíc mě dostalo - za 1 - pouhý dokument. Co to jako je?! Jsem strašně ráda, že nás tam Stojaník s sebou vzal. Byla to hodně zajímavá zkušenost. U Sklepa jsme se rozloučili s Májou a nás Stojaník rozvezl domů.
Doma jsem si ešče povídala dvě hodiny s tátou. Další z filosoficko-sociologických debat. Mimojíné jsme se dozvěděla, že Ota Nepilý bude mít znovu výstavu na Kulturáku. Musím se tam jít bezpodmínečně podívat.
A teď už hurá na (pracovně-školní) prázdniny!
(Jo, jsem opravdu šikovná. Napsat si komplet celej článek a pak si ho smazat, to se nepovede jen tak každýmu.) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama